Przejdź do treści
Flaga UE Logo Leader Logo Płaskowyż Logo PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

×

Wyszukaj w serwisie

Kultura w sieci

Projekt bez tytułu (5).png

Lokalna Grupa Działania "Płaskowyż Dobrej Ziemi" realizuje zadanie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Celem projektu jest włączenie mieszkańców obszaru LGD do twórczego rozwoju i promocji lokalnej kultury przez elektroniczną edycję książki "Głubczyckie legendy i podania ludowe" (2013 r.), której wydawcą jest LGD. Ta popularna książka (obecnie nakład jest w całości wyczerpany) była pierwszym zbiorem podań i legend z naszego obszaru; na ich podstawie przeprowadzimy warsztaty online z zakresu tworzenia komiksów, z wykorzystaniem bezpłatnej aplikacji CANVA (dostępnej dla każdego) oraz stworzenie z przesłanych komiksów ebooka (w konkursie wezmą udział dzieci, młodzież i dorośli). E-book zostanie opracowany zgodnie z koncepcją: treść opowiadania i przypisane mu komiksy wybrane przez komisję. Stworzenie e-booka poprzedzą: publikacja na Youtube nagrań opowiadań, warsztaty z tworzenia komiksów. Wszystkie przesłane prace będą publikowane na portalach: Facebook oraz Instagram. E-book zostanie uzupełniony o 30 nagrań opowiadań (audiobook). Jakość projektu zostanie oceniona na podstawie analizy.

 

E-BOOK EPUBLGD legendy.epub (19,20MB) (Do odczytania e-booka potrzebny jest program np. Calibre)